Biz Kimiz / Who are we.

    Ömür Kitap Kırtasiye 1976 yılında günümüzde firmamız sahibi olan Sadullah GÖKGİYAS tarafından Kayseri'de kuruldu. İlk yıllarında sadece Kitap ve Kırtasiye satışı yapan Firmamız 1978 yılından itibaren Longman başta olmak üzere Oxford, Cambridge, Heineman ve MacMillan yayıncılığın bölge dağıtımı yapmak koşuluyla yabancı dil yayın ve eğitim çözümlerini Kayserimizin hizmetine sunmaya başladı.

    90'lı yıllarla beraber Dünyanın en büyük eğitim çözümleri firması olan PEARSON Eğitim Çözümleri ile beraber Kayseri ve çevresine hizmet etmeye başladı. Dil öğrenimin yaygınlaştığı bu yıllarda Anadolu Liselerinin, özel eğitim kurumları, dil kursları ve Üniversitelerin ihtiyaçlarına paralel olarak Ömür Kitap Kırtasiye' de bu yönde büyümeye ve kendini geliştirmeye ilke edindi.

    Yıllar geçtikçe yaptığımız yatırımlar ile yabancı dil öğretimi alanında deneyim ve bilgisini arttıran Ömür Kitap Kırtasiye, Kayseri ve bölgesinde yabancı dil öğretiminde kullanılan içerik temininde öncü firma olmuştur.

    Ömür Kitap Kırtasiye başarılı çalışmalarının ve istikrarlı büyümesinin sonucu olarak 2019 yılında Pearson Eğitim Çözümlerinin Akdeniz bölge distribütörlüğünü üstlenerek çalışmalarını Kayseri bölgesi dışına taşıdı.

    Ömür Kitabevi, yabancı dil öğreten kurum ve kuruluşlara içerik temin etmenin yanı sıra, temin edilen içeriğin kullanımına yönelik danışmanlık hizmetleri ve öğretmen eğitimlerini de üstlenmektedir. Ömür Kitabevi’nin öncülüğünde, Akdeniz bölgesinde, Kayseri ve bölge illerinde, binlerce  öğretmenin ve eğitim yöneticisinin katıldığı eğitim seminerleri, dünyaca ünlü kitap yazarları ve editörlerin kurum ziyaretleri, öğrenci velileri ve okul yöneticilerine yönelik sertifika eğitimleri düzenlenmekte.

    Ömür kitapevi ve Pearson Eğitim Çözümleri olarak 2014 yılı itibariyle geleceği görerek yatırımlarımızı online platforma yapmanın meyvelerini Pandemi sürecinde fazlası ile görmenin haklı gururunu yaşadık.

    2020 yıllında yepyeni bir atılım yapan Ömür Kitabevi, her geçen gün daha da yaygınlaşan internet üzerinden yapılan satışların artma eğilimini dikkate alarak Türkiye’nin en başarılı internet satış sitelerinden birini hazırlamıştır.

    Ömür Kitap Kırtasiye 50 yıla yakın tecrübe ve birikimini Kayseri halkının hizmetine açtığı şubeleri ile şehrin her köşesine sunmayı arzulamktadır.

    İnternet sitesi kullanıcılar için kolay ve anlaşılabilir olarak hazırlanmıştır. Türkçe ve yabancı dil ders kitaplarını, yardımcı ders kitabı ve test kitaplarını, kırtasiye çeşitlerini en uygun fiyatlarla Ömür Kitabevi internet sitesinden sipariş edebilirsiniz ve adresinizde teslim alabilirsiniz.

  • Vizyonumuz,

    Türkiye'de, basılı ve online eğitimde kullanılan içeriği temin eden, bu içeriği çeşitli biçimlerde eğitim kurum ve kuruluşlarına ulaştıran ve içeriğin kullanımına yönelik danışmanlık, eğitim hizmetleri veren, en ulaşılabilir ve en büyük çözüm ortağı olmak.

  • Misyonumuz,

    Bütün yabancı dil eğitim ve öğretiminde dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, en doğru ve yüksek kaliteli eğitim öğretim içeriğini öğretmen ve eğitim yöneticileriyle buluşturmak, tanıtmak ve kullanılan içeriğe ait gerekli eğitimleri sağlamak.
    Kurum ve Bireylerin kullanılması kararlaştırılan eğitim öğretim içeriğini zamanında, eksiksiz ve mümkün olan en uygun fiyatlarla kullanıcılara sunmaktır.


    Ömür Kitap Kırtasiye was founded in Kayseri in 1976 by Sadullah GÖKGİYAS, who is the owner of our company today. Our company, which sold only books and stationery in its first years, started to offer foreign language publishing and education solutions to our Kayseri, on the condition of regional distribution of Oxford, Cambridge, Heineman and MacMillan publishing, especially Longman, since 1978.

     In the 90's, it started to serve Kayseri and its surroundings together with PEARSON Education Solutions, the world's largest educational solutions company. In these years when language learning became widespread, in parallel with the needs of Anatolian High Schools, private education institutions, language courses and universities, Ömür Kitap Kırtasiye adopted the principle of growing and developing itself in this direction.

     Ömür Kitap Kırtasiye, which has increased its experience and knowledge in the field of foreign language teaching with the investments we have made over the years, has become the leading company in the supply of content used in foreign language teaching in Kayseri and its region.

     As a result of its successful work and steady growth, Ömür Kitap Kırtasiye assumed the Mediterranean regional distributorship of Pearson Education Solutions in 2019 and moved its operations out of the Kayseri region.

     In addition to providing content to institutions and organizations that teach foreign languages, Ömür Bookstore also undertakes consultancy services and teacher training for the use of the provided content. Under the leadership of Ömür Bookstore, training seminars with the participation of thousands of teachers and education administrators in the Mediterranean region, Kayseri and the provinces of the region, institution visits by world-renowned book authors and editors, certificate trainings for students' parents and school administrators are organized.

     As Ömür Bookstore and Pearson Education Solutions, as of 2014, we had the rightful pride of seeing the future and seeing the fruits of making our investments on the online platform, during the Pandemic process.

     Making a brand new leap forward in 2020, Ömür Bookstore has prepared one of the most successful internet sales sites in Turkey, taking into account the increasing trend of online sales, which is becoming more and more widespread every day.
     The website has been prepared in an easy and understandable way for users. You can order Turkish and foreign language textbooks, supplementary textbooks and test books, stationery types at the most affordable prices from the Ömür Bookstore website and receive them at your address.

Our vision,
     To be the most accessible and largest solution partner in Turkey that provides the content used in printed and online education, delivers this content to educational institutions and organizations in various forms, and provides consultancy and training services for the use of the content.

Our Mission,
     To bring together the most accurate and high-quality education content, which follows the scientific and technological developments in the world in all foreign language education and training, with teachers and education administrators, to introduce them and to provide the necessary trainings for the content used.
     It is to present the educational content decided to be used by Institutions and Individuals on time, completely and at the most affordable prices possible.